Su Arıtma Cihazlarında Kaç Adet Filtre Bulunur ?

Su Arıtma Cihazlarında Kaç Adet Filtre Bulunur ?

Merhaba aquatime su arıtma cihazı kullanıcılarımız.Sizlere bugün su arıtma cihazlarında kaç adet filtre bulunur ? bundan bahsetmek istiyoruz.Standart olarak fabrikadan su arıtma cihazlarının geliş şekli 5 aşamalı olup pompalı veya pompasız olarak kutulu ve tüm malzemeleri içerisinde olarak gelmektedir.Tam montaja hazır bir şekilde tüm aksamları hazır olarak gelirler.

Sizlere sadece montaj yapmak kalır.Kısacası standart olarak tüm su arıtma cihazları 5 aşamalıdır ve bundan sonra eklenebilir filtrasyon sistemi vardır.Sizler isterseniz 5 aşamalı cihaza ek olarak mineral filtre,alkali filtre,infrared filtre gibi bir çok filtreyi ekleyebilirsiniz.Bu sizin isteğinize kalmış birşey.Ama şunu belirtmek isteriz ki tam olarak görevini yerine getiren cihaz en aşağı olarak 5 aşamalı olarak satın almanız gerekmektedir.Aksi taktirde aldığınız diğer düşük filtreli cihazlar asla arıtma işlemini gerçekleştirmezler.

Su Arıtma Cihazlarında Olması Gereken Filtreler Nelerdir ?

  • Sediment filtre diğer ismi ile tortu filtresi kesinlikle olması gerekiyor.
  • Block karbon filtre suyun içerisinde kireci alan filtredir.Olması kesinlikle gerekiyor.
  • Gac karbon filtre suyun içerisinde kloru alan filtredir.Olması kesinlikle gerekiyor.
  • Membran filtre cihazın beyni su arıtma cihazının tüm işlevini yapan filtredir.Olmazsa olmazdır.
  • Post karbon filtre diğer ismi ile tatlandırıcı filtredir.Son aşama olarak kullanılır.

Su arıtma cihazlarında bu filtreler kesinlikle olması gerekmektedir.Eğer bu filtreler yok ise hiç bir şekilde kullanmanız gerek yoktur.Su arıtma cihazı alırken mutlaka bunlara dikkat ediniz.Eğer su arıtma cihazı almak isterseniz bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Sizlerde Fikirlerinizi Ve Düşüncelerinizi İletebilirsiniz