Su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için en 3 veya 4 bar su basıncına ihtiyac vardır.Su basıncınız çok düşük ise mutlaka elektrikli pompalı bir sistem almanız gerekmektedir.Eğer ki su basıncınız iyi ise pompasız elektriksiz bir su arıtma cihazı alabilirsiniz.

Uzun süredir su arıtma cihazını kullanıyorsanız bu problem ortaya çıkabilir.Veya da belirttiğiniz gibi pompalı yani elektrikli cihaz kullanıyorsanız ve fişini takmadan kullanıyorsanız bu problemi çıkartabiliyor. Eğer ki böyle bir durumla karşı karşıya kalmış iseniz mecburen yeniden bir motor veya pompa almanız gerekmektedir.

Su arıtma cihazının deposunun dolmamasının 2 sebebi bulunmaktadır.İlk olarak filtresi yani özellikle membran filtresi tıkanmış olabilir diğer ise tankın içinde bulunan şamandıra sistemi görevi yapan parçanın havası bitmiş veya patlamış olabilir.Bu durumda ilk olarak filtreyi değiştirmek daha sonra tankı değiştirmektedir.

Aslında bu sorunun cevabını ancak bizi arayarak verebiliriz.Fabrikadan tüm su arıtma cihazları ya 5 aşamalı olarak yada 6 aşamalı olarak gelmektedir.6 aşamadan sonra 7. aşama , 8.aşama ve 9.aşama olarak filtreler takılır daha fazlada takılabilir.Bunun için bizi aramanız ve sizlere bir kaç soru sorarak yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. ​

Aslında su arıtma cihalzarı tıkanmaz ama kullanıcılarımız filtre sürelerini yani filtre değişim sürelerini takip etmez ise filtrelerde tıkanma olduğu için su arıtma cihazı su vermez ve bunun sonucunda su arıtma cihazı tıkanmış olur. Örnek vermek gerekirse eğer ki evinizde 5 aşamalı bir su arıtma cihazı var ise ve ilk 3 filtre değişim süresi normalde 6 ila 8 ay iken bu süre geçiyorsa filtre görevini yapamaz ve pislikten dolayı tıkanabilir.Bu 3 filtreyi değiştirmediğiniz zaman yukarıda iki filtreyi ilk 3 filtre koruduğu için tüm filtreleri değiştirmek zorunda kalırsınız.

6 aşama olarak takılan filtre genellikle sarı mineral filtre veya mavi mineral filtredir.Suyun içerisine ekstradan magnezyum ve kalsiyum katması için ve doğal mineral taşlardan oluşan bir filtredir.Güvenle kullanabilirsiniz.

Adres
Yukarı Yahyalar Mah 959.Sok No:3/B Yenimahalle / Ankara
Tel:
0312 911 18 39
Gsm:
0507 000 05 06